Jaká okna se vám vyplatí pořídit?

Obsah

Při vybírání oken hraje roli několik faktorů. Kolik za ně chcete zaplatit, jestli se vám nákup vyplatí nejen krátkodobě, ale i optikou několika let, jak dlouho plánujete, že mají vydržet, či jak mají vypadat. To vše si musíte rozmyslet předtím, než se vůbec po nějakých konkrétních typech oken začnete rozhlížet. Následujících pár řádek vám dá recept na to, jak s výběrem oken začít, a který druh by právě pro vás mohl být tím nejvýhodnějším. Všechny zmíněné druhy vyrábí dlouholetý výrobce oken, společnost OKNA JIS.

Cenově přijatelná okna z plastu

Pokud si chcete okna co nejvíce přizpůsobit vzhledu interiéru nebo fasády, jsou právě plastová okna tou správnou variantou. Nabízí mnoho barevných řešení, lze je použít i na netradiční tvary a rozměry. Okna z plastu jsou lehká, velmi snadno se udržují a dobře těsní. Nedočkáte se s nimi téměř žádných tepelných úniků a ani v létě nepropustí dovnitř tolik tepla.

Na druhou stranu se musíte smířit s nižší životností a faktem, že při výrobě i likvidaci znamenají vyšší ekologickou zátěž pro životní prostředí.

Dřevěná okna s příjemným vzhledem

Za dřevěná okna si oproti plastovým, která jsou nejlevnější ze všech typů, připlatíte, dostanete ale velmi příjemný přírodní vzhled. Okna ze dřeva znamenají pouze minimální zásah do životního prostředí. Při poctivé údržbě vám vydrží dlouhé roky.

Pozor si u dřevěných oken musíte dát na nižší životnost povrchové úpravy (nátěru). Naštěstí na rozdíl od plastových oken lze dřevěná snadno opravovat a regenerovat, nový nátěr tak tento problém snadno vyřeší.

Hliník znamená neomezenou životnost a luxusní design

Hliníková okna přináší luxusní vzhled, skvěle se tak hodí do moderních novostaveb. Zároveň jsou velmi pevná a pyšní se vysokou mechanickou odolností. Pokud hledáte okna pro velké formáty skel, je hliník ten správný materiál. Nejsou příliš těžká a mají prakticky neomezenou životnost. Všechny tyto výhody jsou vyvážené vyšší pořizovací cenou.

Klasická špaletová okna

Nejméně používanými okny na trhu jsou špaletová okna. Používají se především v památkově chráněných oblastech, kde je třeba zachovat tradiční vzhled. Skvěle kombinují vlastnosti moderního okna (izolace, bezpečnost) a důstojného tradičního vzhledu.

Podobné články...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *