Pojištění bydlení určitě ano, ale jedině komplexní

Zatímco o významu pojištění nemovitosti Češi příliš nepochybují, domácností je pojištěno mnohem méně. Jedním z důvodů je jistě fakt, že pojištění nemovitosti bývá jednou z podmínek pro uzavření hypotéčního úvěru. A co se týče pojištění domácnosti, často je s pojištěním nemovitosti zaměňováno. Ve skutečnosti jde o dva samostatné produkty a dohromady představují komplexní ochranu majetku.

Proč si pojistit také domácnost?

Podle statistik každoročně stoupá počet případů vytopených domácností. V loňském roce jich pojišťovny řešily o 11 % více než předloni. Únik vody přitom může způsobit škody ve výši desítek až set tisíc korun. V některých případech je škoda řádově v milionech.

Prasklé potrubí samozřejmě není jediným původcem nemalých škod. Pojištění zahrnuje také krytí před mnoha dalšími riziky v čele s požárem a krádeží či loupeží. 

Jak se počítá cena pojistného?

Výše pojistného většinou závisí na hodnotě majetku. Problém nastává v momentě, kdy je pojistná částka nižší –  v případě pojistné události pak pojišťovna pojištěnci vyplácí jen poměrnou část. Proto je důležité aktualizovat smlouvu vždy, když souhrnná hodnota majetku stoupne (např. po rekonstrukci nebo nákupu nového vybavení). Před tzv. podpojištěním se lze chránit důslednou volbou pojištění.

Kde se pojistit bez rizika podpojištění?

Jednou z mála pojišťoven, u které si lze výhodně pojistit domácnost bez rizika podpojištění, je ERGO pojišťovna. Pojistné produktu Bezpečný domov PLUS je stanoveno paušálně, na základě obytné plochy. Ta se obvykle nemění, proto i výše pojistného zůstává stejná.

Zájemci si mohou sjednat pojištění online a v případě potřeb kdykoliv využít non-stop asistenci. Součástí produktu je pojištění občanské odpovědnosti a zajištění náhradního ubytování až na 12 měsíců.

Podobné články...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *