Magnetické kuličky NeoCube procvičí prsty a uvolní mysl

Obsah

Neo + Cube = neodymová kostka NeoCube. Je to magnetická stavebnice, hlavolam složený z 216 magnetických kuliček. Zvládnete ji rozložit a znovu složit? Anebo i jiné 2D či 3D objekty? Uvolněte si mysl, posilte kreativitu i prsty. Podívejte se v článku, co se dá z malých kulatých magnetů sestavit.

Už je tomu mnoho let, když jeden mladý prodavač v americkém obchodě vymýšlel, jak dál neztrácet další a další propisky. Jednou vzal do ruky magnetické kuličky a přicvakl s nimi propisku ke košili. S kulatými magnety si dál hrál a začal z nich skládat všemožné tvary.

Postupně složil z magnetických kuliček ornamenty, kvádry, koule, pyramidy i kostku. A magnetická stavebnice byla na světě! Jen ještě musel najít výrobce, který neodymové magnety dodá. To se časem povedlo a dnes je magnetický hlavolam NeoCube oblíbeným dárkem a zábavou velkých i malých.

216 magnetických kuliček můžete poskládat do nekonečně mnoha dvojrozměrných i trojrozměrných tvarů, ornamentů a objektů. Dají se z nich složit také postavičky, zvířátka nebo různé předměty.

Magnetická stavebnice NeoCube v mnoha podobách

Magnetický hlavolam NeoCube si můžete pořídit buď v originální podobě s poniklovanými kuličkami, anebo barevné, postříbřené i pozlacené magnetické kuličky. Pro větší stavitelské projekty je lepší si pořídit magnetických stavebnic více.

Každá magnetická stavebnice NeoCube obsahuje 216 půlcentimetrových kuliček. Když vám stavebnice dorazí domů, je hezky složená do úhledné kostky. Pokud si s ní ale začnete hrát, stane se z ní nevzhledná změť.

Jak magnetickou kostku složit zpět?

Složení do původní podoby je pro začátečníky docela výzvou. Jak na to? Začnete skládáním kuliček do řetízků. Ty seckvaněte k sobě, aby vznikly pásky. Pomocí plastové karty je potom oddělte na čtverce se stranami 6 × 6 kuliček. Takových čtverců na sebe poskládejte 6 na výšku a kostka je hotová.

Tip: Různé druhy a barvy magnetické stavebnice seženete na e-shopu Unimagnet.cz

Jenže, co když u sebe kuličky nedrží?

Někdy se stane, že u sebe malé magnety nechtějí držet. Stačí je trochu pootočit, aby se k sobě blíže dostaly opačné magnetické póly jednotlivých kuliček. Pak už to jde lépe a magnety hezky drží v kupě.

Skládání magnetů uvolní mysl, posílí prsty

K čemu je vlastně hraní si s magnetickou stavebnicí dobré? Přijdete díky tomu na jiné myšlenky, protože bez soustředění to moc nejde. A taky procvičíte prsty a posílíte kreativitu, představivost.

Pro inspiraci jděte na magnetický blog Magnetik

Kde se inspirovat, co z magnetických kuliček složit? Podívejte se na tipy na blogu Magnetik.cz

Zábavné skládání!

Podobné články...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *