Pronajměte si e-shop a prodávejte ještě dnes

Pokud přemýšlíte o založení e-shopu nebo se pro něj již pevně rozhodli, je třeba jej v první řadě dostat na internet. Vedle vlastní domény neboli adresy, na které bude běžet, vás čeká jedno z nejdůležitějších rozhodnutí: Jaké technické řešení zvolit? Na výběr máte ze tří hlavních možností:

  • e-shop na míru
  • open source
  • pronájem e-shopu

Každá z možností má své výhody a nevýhod a každá je určená pro jiné zájemce o provoz vlastního internetového obchodu. Pojďte se tedy podívat, jak jednotlivá technická řešení fungují a které bude vhodné právě pro vás.

E-shop na míru

Máte plné sklady, mnoho zaměstnanců a vaše obraty se každým dnem zvyšují? K profesionálně rozjetému podnikání bezesporu patří i profesionální e-shop na míru, který si objednáte u experta, jež vám ho vytvoří na míru. Největší výhodou je originální provedení a speciální nadstandardní funkce.

Individuální řešení je však vykoupeno vysokou cenou. Velká prosperující firma nebude mít problém do technického zpracování e-shopu investovat stovky tisíc (až miliony, pokud vyžadujete opravdu velký rozsah obchodu).

Pro začínajícího podnikatele však nic takového reálné není. O nákladech na provoz nebo překročení rozpočtu dodavatelem nemluvě. Jako nováček si raději přechod na tento systém nechte na dobu, kdy vybudujete opravdu rozsáhlou a prosperující firmu a získáte dostatek času se porozhlédnout na trhu i počkat, než se vás vysněný e-shop zrealizuje.

Open source

Open source řešení internetového obchodu je v podstatě kód, který dostanete. Můžete jej používat a také editovat. Obvykle bez poplatku, a proto je open source často spojováno s heslem „e-shop zdarma“.

Jenže jak už to v prostředí internetu bývá, „zdarma“ může být někdy opravdu drahé. Abyste do základního a obvykle nedokonalého kódu dostali vše, co potřebujete – minimálně češtinu, nebudeme-li mluvit o designu, platebním a poštovním výběru či jednotlivém sortimentu, potřebujete programátora.

Jeho služby něco stojí a také realizace nějaký čas trvá. Velkým rizikem jsou i časté bezpečnostní problémy open source kódů a vzájemná provázanost e-shopu, ve kterém pak lze jen obtížně něco změnit k vlastní představě.

Pronájem e-shopu

A máme tu poslední technické řešení vhodné pro každého, kdo chce zprovoznit internetový obchod během chvilky a bez příliš velkých nebo dodatečných investic. Pronájem e-shopu vám přináší již hotové technické řešení se všemi potřebnými funkcemi.

Nevyžaduje dodatečné úpravy a díky snadnému ovládání ani žádné speciální programátorské znalosti. Širokou možnost personalizace, stejně jako přidávání jednotlivých produktů, zvládne intuitivně každý.

Na rozdíl od open source a individuálnímu naprogramování obchodu je velkou výhodou, že si můžete e-shop k pronájmu předem vyzkoušet. Díky bezplatné demo verzi se naučíte se systémem zacházet a nezávazně si vše na vlastní kůži prozkoumáte ještě předem.

Nehrozí, že zaplatíte za něco, co vám nebude vyhovovat. Samozřejmostí je i technická podpora v případě jakéhokoliv problému.

Vyzkoušejte si na 60 dní zcela zdarma demoverzi e-shopového řešení Zoner inShop!

 

Podobné články...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *