Svěřenské fondy jako spolehlivá ochrana vašich peněz

Zajistit si fungující nástroj k ochraně a správě majetku, ať už rodinného nebo firemního, není v dnešní době vůbec jednoduché, ale přesto existuje. Roku 2014 zavedl nový občanský zákoník do českého práva institut svěřenských fondů pocházející původně z anglosaských zemí, kde je využíván už po staletí pod názvem trust. Tento nový prvek zajistí důvěrnost informací a umožní naprostou anonymitu.

Proč svěřenský fond?

Díky aktivní správě můžete ke svým penězům získat i každoroční zajímavý finanční benefit, který je pevně daný smlouvou. Svěřenský fond je nedotknutelný exekucí, takže o své peníze nepřijdete, ani když se dostanete do svízelné životní situace. Můžete si tak zajistit pohodlné stáří. Není ani součástí pozůstalosti, takže v případě úmrtí zakladatele není potřeba žádné zdlouhavé dědické řízení. Pokud je založen pro zabezpečení dětí, je možné nastavit podmínky, za jakých peníze dítě z fondu dostane. Například dosažení určitého věku nebo dokončené vzdělání. Právě mezigenerační předání rodinného majetku bývá častým důvodem založení svěřenských fondů.

Jak fungují svěřenské fondy

Pokud bychom měli obecně specifikovat co je svěřenský fond, je to vyčlenění peněz nebo majetku, který se stane samostatným a anonymním. Zakladatel určí, jakým způsobem bude s majetkem nakládáno a komu v budoucnu připadne. Správce jej spravuje za určitým konkrétním účelem a ve prospěch určené osoby, kterou může být i zakladatel. Ve všech oficiálních registrech je následně uveden pod jménem správce a majitel se stává nedohledatelným.

Komu svěřit správu svěřenského fondu

Rozhodně je potřeba pečlivě vybírat, protože správce se bude o váš majetek starat. S přibývajícím množstvím založených svěřenských fondů roste i počet společností, které nabízí jejich správu. Ta, kterou si vyberete, by měla mít dobré recenze a víceleté zkušenosti. Jednou z těch, které poskytují širokou škálu služeb právě v oblasti financí a práva, je společnost FIVOKA s.r.o, která nabízí navýšení vašich financí o příjemných 9 % ročně. Svěřte svůj majetek do rukou odborníkům a nechte svoje peníze konečně vydělávat.

Podobné články...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *