Víte, jak na úsporu energie v domácnosti?

Spotřeba elektřiny, vody, potažmo plynu je v mnohých domácnostech doslova alarmující. Možná se nad ní pozastavíte také, když se podíváte na poslední fakturu, kterou jste dodavateli některého druhu energie museli zaplatit. Přitom úspora energie nemusí být nijak náročná, a to jak finančně, tak i z pohledu časové náročnosti zapracování změn. My vám v následujících řádcích dáme celkem 3 tipy, z nichž se každý bude věnovat konkrétnímu druhu energie. Nezapomeneme doporučit ani speciální bezplatnou službu, jež vám nabídne ještě větší množství rad.

Snížení spotřeby elektřiny může být hračkou

Možná se to na první pohled nezdá, ale snížit faktury za elektřinu nemusí být nijak extrémně náročné. Bohatě postačí výměna standardních žárovek za LED svítidla. Ta dokážou ušetřit až 80 % elektrické energie. To už je velmi solidní číslo. Proč tomu tak je? LEDky primárně produkují světlo a vznik tepla je až druhotnou záležitostí. U wolframových žárovek je tomu opačně. Vygenerují až 95 % tepla a pouhých 5 % jde na světlo!

Změna kotle jako nepsaná povinnost

Máte ponětí, jakou účinnost mají moderní plynové kotle? Začínají na 80 %, přičemž u kondenzačních schopných využívat odpadního tepla se dostáváme hrubě přes 100 %! V mnohých domácnostech najdeme ještě starší kotle, které jsou zcela nevýkonné a majitelé kvůli nim tratí nemalé finanční částky. Dnes navíc existují v tomto segmentu i dotace, takže úspory energií lze dosáhnout s minimálními náklady.

Jak na úsporu vody

Nejlépe tím způsobem, že začnete ve větším měřítku využívat vodu dešťovou. Optimální je především nákup velkých barelů, jež ji dokážou jímat ve větším množství. I na retenční nádrže je možné dostat dotace.

TIP: Tepelná čerpadla nabízí dlouhodobě nejlevnější náklady na teplo.

Ať už se potřebujete poradit třeba o dotačních programech anebo získat další tipy na úsporu energie, podívejte se do E.ON Rádce. Jedná se o online sužbu zahrnující jak velkou encyklopedii tipů pro úsporu, tak i speciální energetické poradce, již vám pomohou s individuálními dotazy.

Podobné články...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *